USA saatkonna visiit koolis

Märjamaa Gümnaasiumi õpilased said osa USA saatkonna rändnäitusest "Ameerikat kujutades" ehk Ameerika ajalugu läbi kunsti.

See näitus sai teoks tänu õpetaja Tiina Tanseri initsiatiivile ning eile, 18. aprillil, külastas meie kooli 3. ja 4. klasside õpilasi USA saatkonna delegatsioon koos kuue kuu vanuselise koera Pattersoniga.

Saatkonna julgeolekuatašee Omar Facuse andis ülevaate oma tööst saatkonnas. Facuse rääkis, et üheksa aasta vanuselt soovis ta saada politseinikuks, et teisi inimesi aidata. Oma karjääri jooksul on ta töötanud näiteks USA välisministri Hillary Clintoni kaitsjana. Õpilastes tekitas põnevust ka see, kui Facuse näitas oma 20 kilogrammi kaaluvat varustust, mida ta Iraagis töötades kandis. Mõned poisid ja tüdrukud said seda ka selga proovida ning veenduda, kui raske see on.

Lisaks külaliste etteastele olid näitusest valminud ettekanded ka 3c klassi õpilastel. Kiidame siinkohal Karoliina Karotamme, Markus Vaherit, Markus Tammanit ning Marten Jässit.

Külalised said kingiks Karoliina Karotamme, Ruby Protsini ja Mariell Toomistu pildid teemal „Minu Ameerika”.

Peale kohtumist julgeolekuatašeega said 20 õpilast osaleda saatkonna teiste töötajate poolt läbiviidud joogatunnis.

Rohkem pilte kohtumisest on kooli FB lehel: https://www.facebook.com/pg/MarjamaaGumnaasium/photos/?tab=album&album_id=887959588032230

Täname õpetaja Tiinat selle toreda elamuse eest!

Samuti täname USA saatkonda, programmi koordinaatorit Janet Susi, administratsiooni juhti Maria Teresa Rotunnot ning Omari abilist Taurit!