Klassiväline töö 2013-14

Klassiväline töö september- juuni 2013/2014 õppeaastal

Aktused

Kooliaasta avaaktused 1.septembril: I ja XII kl kooli aulas, II-XI kl koolimaja ees. Õpetajate päev- 04.10. Eesti Vabariigi 96. sünnipäeva kontsertaktus- 21.02. Viimane koolikell- 24.04. Lõpukella helistasid lõpetajatest Lisette Elmik, Kertu Saare ja Mathias Leedo. XII kl istutas mälestuseks hõbekuuse. Õppeaasta lõpuaktused: I-IV, V-VIII – 04.06 ; Kuldennu aktus 50. aastat tagasi MG lõpetanutele- 04.06; X-XI kl aktus- 13.06; IX kl lõpuaktus -17.06 ja XII kl lõpuaktus 20.06.

Muud ettevõtmised

Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusidee konkursi ja arenguprogramm ENTRUM tutvustus gümnaasiumile- 03.10; Lastevanemate koosolek- loeng teemal „Kuidas oma last tõeliselt armastada?”- 09.10; Rebaste ristimine- 13.09; Klasside pildistamine- 16.09 ja 17.09; Õpilasesinduse presidendi ja asepresidendi valimine 2013/14 õppeaastaks- 02.10; Helkurikoolitus 4. klassidele- 26.11; Märjamaa konstaablijaoskonna piirkonnavanem Gert Kalmiste vestles 1. kl õpilastega liiklusohutuse teemadel - 28.11: Noorte infomess „Teeviit” 12. klassidele- 29.11; Konverents Tervislik hommikusöök teadliku õpilase moodi 8.-9.kl RVG-s – 05.12; Noorte rahvatantsufestival Cesvaines – 06.12; Külas Märjamaa Noortekeskus (erinevad tegevused vahetundide ajal)- 09.12 ja 11.12; Algklasside jõululaat Rahvamajas- 14.12; Jõulutule süütamine- 16.12; Jõulupeod: I-IV kl jõulupidu Märjamaa Rahvamajas- 18.12, V-VI kl 17.12, VII-VIII kl. ja IX- XII kl – 19.12 ; Laulupeo ülevaatus lastekooridele – 20.01; Outm:od – üldteema Loomad ja eriteemad: V-VIII kl multifilmitegelased, IX-XII kl elekter – 24.01. Kuuendat korda toimunud outm:oel hinnati loovust, lavalist liikumist ja taaskasutust; Tantsupeo ülevaatus ; Sõbranädala üritused- 10.02-14.02; Vene keele festival VI-IX kl – 06.03; Emakeelepäeva tähistamine erinevate kirjanikega- 14.03; Märjamaa Laulukarussell Märjamaa Rahvamajas- 04.04; Tublimate õppijate pildistamised autahvli tarbeks – 08.04; Inglisekeelsete näidendite päev V klassidele RVG-s – 23.04; Lõpukell (tutipidu) abiturientidele – 24.04; 5. klasside tervisepäev Kabalas- 08.05; Integratsiooniprojekt Minu Riik Riigikogus; Jalgratturieksam III-IV kl õpilastele koostöös Maanteeameti ja Eesti Politseiga- 28.05; I-III kl kevadkontsert – 28.05; IV kl kevadkontsert – 29.05; Jalgratta harjutuspäev III, IV ja VI kl õpilastele koostöös Maanteeameti liiklusohutusega – 30.05; Algklasside õuesõppepäev I-IV kl (õpitoad: tule-ja veeohutus, zumba, meisterdamine, tutvumine hobustega, muinasjututuba, tantsutuba, raamatutuba, spordituba, lilleseadetuba, aardejaht, loodustuba)- 02.06

Spordialased ettevõtmised

Tervise ja spordipäev „Reipalt koolipinki” I-XII kl- 13.09; Märjamaa 30. alevijooks- 18.09;

Maakonna parimate koolisportlaste ja nende treenerite vastuvõtt Raplas- 10.12; Jumping Gala- kooli kõrgus- ja teivashüppevõistlused – 12.12; Klassidevaheline saalijalgpalli turniir- 03.02; Maakonna koolinoorte võistlused „Tähelepanu, Start!” Raplas- 04.12; Maakonna valdade XXII talimängud Kohilas; Maakonna koolinoorte suusatamise võistlused algklassidele; Jüriöö jooks- 23.04; MK murdmaajooks Kehtnas- 06.05; Maakonna kergejõustikuvõistlused algklassidele- 22.05; Kooliolümpiamängud – 23.05.

Õppeaasta vältel osaleti erinevatel jalgpalli- korvpalli- ja rahvastepallivõistlustel nii maakondlikult kui ka vabariiklikult; oldi edukad maakondlikel male- ja kabeturniiridel; osaleti hästi ka erinevatel ujumisvõistlustel.

Kohtumised

Kodanikunädala raames külastas 12 a klassi kooli vilistlane Haver Järveoja- 26.11; „Bioloogiatund Johannaga”- kooli vilistlane Johanna Elmik külastas 12 kl tundi- 02.12;

Külas kirjanik Indrek Hargla (XI ja XII kl)- 12.12 ; Külas Viljandi pärimuskultuuri rahvamuusikud (rahvapillide tutvustus) 1.-4. klassidele – 15.01; Kohtumine kirjanikust vilistlase Kristel Kriisaga- 13.03; Gümnasistide kohtumine kirjanik Kertu Rakkega- 14.03; Algklasside kohtumine kirjanik Jaak Urmetiga (Wimberg)- 14.03

Muusikaelamused

Läti rahvatantsijad Cesvaine´st- kontsert 18.10; Rahvatantsu segarühmade õppepäev- 19.10; Muusikakooli kontserdid vahetundide ajal- 05.10; Kellade ansambel gümnaasiumile – 06.12; „Külla kuningale „ V-VIII kl (ans Tallinn Baroque) ja koolitus-lektoorium „Rõõm muusikast” IX-XII kl (ans Tallinn Baroque)- 27.01; Märjamaa Valla Laulukarussell 2014 – 04.04; Laulukarusselli maakonnavoor Märjamaa Rahvamajas – 25.04;

Teemanädalad

Puu- ja köögiviljanädalad (teemad: porgand, õun, sibul)- 16.- 21.09; Leivanädal: leiva küpsetamine, kinokülastus, leivateemalised kontserdid 07.10-11.10; Südamenädal : zumba pikkadel vahetundidel, viktoriinid ja mälumängud teemal Süda, fotovõistlus teemal „Süda kui kujund pildil”, südameteemaline Kuldvillak, heategevuslik spordipäev valla elanikele (J.Koch-Mäe) – 14.04- 20.04; Värviline kooli(olümpia)nädal- igaks nädalapäevaks oli lähtuvalt olümpiarõngastest määratud värv, mida koolipere kas rõivaste või aksessuaaridena kanda võiks- 19.05-23.05;

Viktoriinid, mälumängud

Vene keele arvutiviktoriin gümnaasiumiõpilastele RVG-s- 14.11; Võistkondlik veeviktoriin 5.-7. kl Raplas- 18.11; Olümpiaad-arvutiviktoriin inglise keelt kõnelevate maade kohta-20.11; Maakonna mälumäng 4. klassidele (võistkondlik) Raplas- 26.11; I kooliastme mälumäng Raplas; Algklasside viktoriin teemal „Süda” – 15.04; Südameteemaline Kuldvillak IX-XI kl – 17.04; Liikumisaasta mälumäng gümnasistidele – kolm vooru;

Konkursid

Suitsuprii klassi võistlus 4.-12.kl õpilastele – 6b kl maakonna peaauhind

"Eesti koolilaste metsapostkaart 2013"

Stokkeri meistrivõistlused automudelite valmistamises

Kodu-uurimuslike tööde konverents

Teatrielamused

4. klasside ühiskülastus Endla teatrisse - 19.11; 2 a/b kl etendusel Märjamaa Rahvamajas – 05.12; 2 c klass Tallinna Draamateatris – 10.12; 1. klassid Pärnu Endla teatris – 12.12;

Lasteteater Lepatriinu etendus „Ajamasin” I-III kl – 07.05; Põhikooli ja gümnaasiumiõpilased osalesid mitmete telesaadete salvestustel: Me armastame Eestit, Palume Lavale;

Laagrid

Noorkotkaste laager- 21.10; Riigikaitseõpetuse laager 16.05-18.05; Kaitse end ja aita teist (KEAT) õppepäevad ja laager VI klassidele;

Kutsevalik

SA Dream Foundation Eesti- XII kl noortele välismaal õppimisest- 26.09; YFU Eesti tutvustas X klassile õpilasvahetuse võimalusi- 01.10; XII kl loeng ajateenistusest ja õppimisvõimalustest Kaitseväes (Taavi Ploompuu- Eesti Kaitseväe Värbamiskeskus)- 10.03; Maakonna karjääri- ja kutsepäev „Miks Ma Mida Teen” X-XI kl: karjääripäeva raames käisid mitmed ettevõtjad rääkimas oma kogemustest ja õpilastel oli võimalik külastada mitmeid ettevõtteid (Tuuleill OÜ, Joutsen OÜ, WellSpa, Balteco) – 27.03;

Kooli sümboolika

Oiviku kleeps tublidele õppijatele- kujundus Linda Ränkel

„Olen tubli” rinnamärk, punane

Kooli logoga kruusid

Huviringide töö

2013/2014 õppeaastal tegutses Märjamaa Gümnaasiumis 29 huviringi:

2 laulukoori: mudilaskoor ja lastekoor

2 lauluringi: keskastme solistid ja gümnaasiumi solistid

9 tantsurühma: 1.-2 kl segarühm, 1.-3. kl segarühm, 4.-6 kl segarühm, 6.-7. kl segarühm, 7.-9. kl segarühm, põhikooli neiduderühm, 10.-11. kl segarühm, gümnaasiumi neiduderühm, vilistlaste segarühm Tantsurõõm

8 spordiringi: Üldfüüsiline treening, võrkpall 5.-6. kl neiud, kergejõustik, korvpall 2.-3. kl, üldkehaline ettevalmistus, male, kabe, motoring

2 aineringi: matemaatika „Nuputa”, keemia

2 kunstiringi: saviring algklassidele, keraamika põhikoolile

4 muud ringi: poiste tööõpetus, liikluskasvatus, algklasside näitering, meditsiiniring „Aita ennast!”

2013/2014 õppeaastal osales erinevates ringides kokku ligikaudu 470 õpilast.

 

Märjamaa Gümnaasium tänab kõiki kohalikke ettevõtteid, kes 2013/2014 õppeaastal meiega koostööd tegid!